Eine kostenlose Internetseite

 

Eine kostenlose Internetseite- Worauf müssen Sie aufpassen?

Manche Firmen bieten kostenlose Pakete an- ohne Domain, ohne Hilfe von Beratern und oferują darmowe pakiety – bez domeny, z wolniejszą pomocą techniczną, niewielką powierzchnią dyskową, z ograniczonymi zabezpieczeniami, mniejszą liczbą funkcjonalności i co najważniejsze – z reklamami. Żeby oglądający Twoją stronę nie musieli ich oglądać, musisz wykupić konto premium.

Uważaj też na zagraniczne serwisy, które oferują darmowe strony. Ich regulamin często jest w języku angielskim – sprawdź dokładnie, za co i kiedy będziesz musiał zapłacić. Poszukaj też informacji o dostępności pomocy technicznej i języku, w jakim będziecie się porozumiewać – nie wszystkie firmy mają swoje oddziały w Polsce.

Tanie strony internetowe

1. Serwis z gotowymi szablonami www – istnieje bardzo wiele takich serwisów, dlatego porównaj ich oferty. Szukaj strony, która oferuje kilkaset szablonów i możliwość ich personalizacji za pomocą intuicyjnego systemu zarządzania treścią. Zobacz, czy serwis pozwala na 7-dniowy okres próbny. Plusem tego rozwiązania są:
– niska cena (zobacz przykładowe pakiety),
– szybkie założenie strony (już w 5 minut – zobacz),
– darmowa pomoc techniczna,
– hosting i domena, a czasem także promocja w pakiecie,
– możliwość częstych i darmowych zmian szablonów,
– samodzielna edycja treści na stronie.

2. Fanpage na Facebooku – bardzo popularna ostatnio forma promocji w Internecie (czytaj więcej). Jednak konto na FB, to nie wszystko. Powinieneś je potraktować jako dopełnienie Twojej strony, dzięki któremu zbudujesz społeczność. Świetnie nadaje się do bieżącej komunikacji z klientami, ale nie najlepiej sprawdza się w kwestii prezentacji oferty. Ponadto fanpage’a nie możesz dostosować do swoich potrzeb – ani funkcjonalnie, ani wizualnie. Musisz też pamiętać, że wbrew pozorom nie wszyscy mają konto na Facebooku i do nich też powinieneś dotrzeć ze swoją ofertą.

3. Samodzielne stworzenie strony www – to jedyna w pełni darmowa strona internetowa (oczywiście nie licząc opłat za domenę i hosting). Świetny sposób na założenie strony dla specjalistów od kodowania i projektowania strony.
3.1. Zastanów się, dla kogo tworzysz stronę, co chcesz nią przekazać i dokładnie opisz swoją ofertę. Przejrzyj też strony konkurencji, by się zainspirować. Zbierz wszystkie informacje w logiczne bloki tematyczne i znajdź powiązania między nimi.
3.2. Na tej podstawie stwórz makiety strony, np. używając tego narzędzia.
3.3. Cały czas pamiętaj o użyteczności (czytaj więcej), przede wszystkim zwróć uwagę na:
– wygodną nawigację,
– przejrzystą szatę graficzną,
– czytelny układ strony,
– ilość tekstu.
3.4. Testuj, testuj i jeszcze raz testuj – np. na znajomych i koniecznie wdrażaj wartościowe sugestie użytkowników.

Darmowa strona internetowa czy przynosząca zyski strona www?

Na czym tak naprawdę Ci zależy? Na małym koszcie czy na dużych zyskach? A może na złotym środku czyli opłacalnej stronie www? Zatem polecamy zrobić stronę, korzystając z usług serwisu z szablonami www, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na promocję za pośrednictwem wyszukiwarki Google (czytaj więcej).

O sposobach promocji w Internecie czytaj tu. Poczytaj też o skutecznych tekstach na stronę www.

About

View all posts by